Un form RPG cu tema istorica, preistorica, medievala si fantastica. O tema unica si originala.

Ora de magie

Share
    Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Sex : Male
    Aur : 1143
    Argint : 1212
    Varsta : 31
    Localizare : Braila

Ora de magie

Post by Sharma Sanara on Tue Sep 13, 2016 9:05 pm

Desi eram profesoara de potiuni, matusa mea fiind profesoara de farmece, cum ea era ocupata zilele acestea, imi dadu mie sarcina sa preiau si orele ei. Asa ca ma prezint la clasa cu catalogul in mana si ii salut pe elevi.
    -Buna, copii! Zilele acestea eu voi fi profesoara voastra de farmece. Astazi vom invata despre vrajile prin care magia ne poate face treburile casnice in locul nostru. Vom invata cum sa punem matura sa mature automat, cum sa punem vasele sa se spele singure si cum sa punem sticla de apa sa ne ude plantele.
    ••Megumi••
    ♪Designer♪

Sex : Female
    Aur : 1556
    Argint : 1726
    Varsta : 22
    Localizare : Ελλαδα

Re: Ora de magie

Post by ••Megumi•• on Tue Sep 13, 2016 9:35 pm

Aiko intra la cursuri buimaca si obosita, isi tara picioarele si se aseza in banca. Nici nu-si puse bine bagheta pe banca, cand incepu sa atipeasca si pe urma sa doarma. Avea noroc ca statea in ultima banca pe al-3-lea rand din spatele clasei, banca fiind exact langa geam.

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●♀۞♔♚♕ ۞♂●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Tue Sep 13, 2016 9:38 pm

Fiind un loc destul de strategic, nu observasem din prima ca cineva dormea la ora mea.
    ••Megumi••
    ♪Designer♪

Sex : Female
    Aur : 1556
    Argint : 1726
    Varsta : 22
    Localizare : Ελλαδα

Post by ••Megumi•• on Tue Sep 13, 2016 9:51 pm

eu inca dormeam, fiind in lumea mea. Visam cum ma aflu in Egiptul antic si intru in piramida lui Keops, iar in spatele meu se aflau niste paznici cu tortele. Mi se parea destul de ciudat faptul ca reuseam sa citesc hieroglifele ca si cum le-asi fi stiut de o viata, tot visul parand foarte real. Supusii incepeau sa strige: Nefertiti! atunci cand am iesit din piramida.

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●♀۞♔♚♕ ۞♂●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Thu Dec 15, 2016 9:05 am

Eu o trezesc fara sa imi dau seama ca visa ceva frumos sau ceva foarte important.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 24, 2017 2:29 pm