Un form RPG cu tema istorica, preistorica, medievala si fantastica. O tema unica si originala.

catch me if you can

Share
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Sex : Female
    Aur : 1025
    Argint : 1105
    Varsta : 23
    Localizare : hell

Re: catch me if you can

Post by psychotic.bitch on Sat Aug 20, 2016 10:19 pm

”Oh, ca un fel de școală de acasă?”

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●♀۞♔♚♕ ۞♂●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Sex : Male
    Aur : 1143
    Argint : 1212
    Varsta : 31
    Localizare : Braila

Post by Sharma Sanara on Sat Aug 20, 2016 10:31 pm

-Cam asa ceva. Ii raspund eu.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sat Aug 20, 2016 10:54 pm

”Și mama mea practica magia... dar nu era zână ,ci vrăjitoare” schiță un zâmbet trist amintindu-și de ea.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 10:27 am

-Inteleg. Apropo era vrajitoare buna sau vrajitoare rea?" Intreb curioasa.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 11:20 am

”Era bună în esență...dar puterile care le-a avut au fost pe crescendo și toată aceea putere a făcut-o să-și piardă mințile. Voia să ne ucidă pe mine și frații mei...proprii ei copii.”
    Sigur nu menționă partea că motivul principal era că deveniseră vampiri și că tot ea îi transformase ca să le salveze viața.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 11:30 am

La fel se intampla si la zane. Cand puterile cresc mai mult decat le poti gestiona. Ii raspund eu.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 11:33 am

”Depinde de caracter. Indiferent cât de multă putere acumulezi, dacă mintea și sufletul tău sunt adunate și ești o persoană cerebrală nu vei abuza de ele.”
    Asta era valabil pentru el. Avea o viteză și o forță de neimaginat, fiind primul vampir. Dacă era învins de lăcomie până acum le-ar fi băut sângele dulce și ar fi rămas în casa lor ascuns de tatăl său. Dar nu făcuse asta, trăia după anumite principii și nu voia să fie o bestie.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 11:42 am

-Inteleg. Si pot spune ca ai dreptate. Ah si poti ramane la noi mai mult timp. Spun eu.
    Mama mea insa seuita la el si il studia cu atentie apoi ii spuse:
    Eu si fiica mea, vom merge in sopron sa exersam la potiuni.
    Ceea ce aveau ele fiind in antichitate nu se putea numi laborator ci mai degraba un sopron cu dotari minime: Un ceaun in mijloc, cateva rafturi cu sticlute cu plante si cateva rafturi cu sticlute pline de potiuni, toate sticlutele fiind mici cat degetele si o masuta de lucru iar intr-un colt carti si caiete.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 11:46 am

”Am să vă las să vă faceți treaba...eu voi fi pe aici, prin preajmă!”
    Kol era un tip foarte potolit pentru un vampir, nu simțea nevoia să distrugă, dimpotrivă. Se plimbă liniștit prin grădină, cu mâinile la spate, inhalând aerul proaspăt.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 12:05 pm

-Bine spun eu. Apoi o data ajunse in sopron mama alesese sa creem o potiune care necesita si sange de zana drept urmare ma intepa in deget si las sa se scurga sangele picatura cu picatura intr-un paharel pana cand micuta rana se inchise de la sine. Paharelul era unul mic folosit in special la servitul tuicii. Se umpluse jumatate iar ea folosi putin i n potiune doar 3 picaturi iar apoi ii intinse o capcana lui Kol lasand paharelul cu sange afara pe veranda si ascunzandu-se si pandind, in timp ce mie imi dase preocuparea sa amestec in potiune tot timpul.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 12:51 pm

Era unul din primii vampiri apăruți pe lume, practic familia lui era o familie de vampiri originali. Normal că simții mirosul, dar nu se mișcă din locul în care era. Trecuse într-adevăr ceva timp de când se hrănise, dar autocontrolul lui era nimicitor. Nici frații lui nu pricepuseră vreodată de ce se înfometa și avea mese mult mai rare decât ei. Kol nu își pierduse umanitatea, era diferit de frații lui lacomi și însetați.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 1:08 pm

Nisa se gandi apoi la o alta modalitate cand capcana nu dadea rezultate. Trebuia sa se gandeasca la o gluma buna, sa il faca sa rada ca sa poata sa vada daca are colti sau nu.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 1:18 pm

Inspiră aer adânc în piept și o luă din loc, apărând în fața zânei și având o mutră serioasă.
    ”Doamnă...” își împreună degetele, fiind dubios de calm. ”I am older, stronger and smarter than you” îi explică, dar nu cu răutate. ”Mi-am dat seama că știi ce sunt când mi-ai pus capcana aia. Un vampir obișnuit ar fi băut-o imediat...dar cred că nu știi cu cine stai de vorbă dacă asta e tot ce poți să dai. Pot citii gânduri , majoritatea vampirilor nu o fac, eu reușesc de la distanță. Am capacitatea să te farmec să uiți toate bănuielile despre mine și să ai impresia că sunt doar un om cinstit. Dar deși sunt mai puternic decât toți vampirii..eu nu sunt un monstru ca ei, altfel v-aș fi ucis deja..” își duse mâinile la spate și se depărtă ușor de ea, apoi o privi peste umăr. ”A... și colții mei nu se văd. Arată ca niște dinți normali, apar doar când îi scot eu. Mai învață despre cei ca noi...altfel tu și fata ta veți pieri curând.”

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 1:29 pm

-Nu stiam sigur daca esti vampir sau nu doar banuiam. Multumesc ca mi-ai confirmat banuielile si sa stii, nu trebuie sa ma iei ca pe dusman. Atata timp cat nu faci rau esti binevenit in casa mea, indiferent de specie. Spuse ea.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 1:44 pm

”Nici nu credeam că îmi vrei răul. Zânele sunt prin natura lor bune. Nu v-am spus cine sunt pentru că vă puneam în pericol. Tatăl meu mă caută , mă vrea mort, la fel și pe frații mei. Ne-am răspândit în lume ca să nu ne găsească..” explică rațiunea faptului că nu spusese de la început cine este cu adevărat.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 2:00 pm

-Hm, deci ai nevoie sa te ascunzi de tatal tau ca sa poti supravietui. Normal noi zanele suntem bune prin insasi natura noastra, nu putem face rau iar faptul ca una sau 2 la interval de cateva sute de ani mai innebuneste si devine rea, e exceptia care confirma regula. Cum se spune. Insa cele care devin rele au parte de pedepse crunte. Pot fi distruse in lupta de a le opri in a face rau sau daca reusesc sa supravietuiasca li se taie aripile si anteele, li se da sa bea o potiune a uitarii care le face sa isi piarda puterile magice si sa uite cine sunt cu adevarat si sunt condamnate la o viata umana obisnuita. Cel putin zanele care se lupta cu zanele rele, incearca sa nu le ucida decat daca e absolut necesar si altfel nu se mai poate.
    Acum revenind la fpatul sa te ajut sa te ascunzi de tatal tau, poti ramane aici cu noi. Si am o idee. Un parfum special care il va face pe tatal tau sa nu te recunoasca dupa miros.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 2:14 pm

”Nu mă poate mirosii .. e tot vampir, ca și mine, vârcolacii prind mirosul. Noi putem mirosii doar sângele uman ...sau al altor specii. Ale semenilor noștri nu.” explică el că nu este necesar parfumul acela.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 2:20 pm

-Atunci cum te pot ascunde de tatal tau? Spune-mi si o voi face.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 2:29 pm

”E simplu. Nu putem intra în casele oamenilor și a altor specii fără invitația proprietarului. Dacă cumva ne găsește tot ce trebuie să facem este să stăm înăuntru și sub nicio formă să nu-l invitați și vom fi în siguranță.”

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 3:22 pm

-Bine, atunci asa vom face. Ii raspund eu.
    -Dar sunt curioasa. Un vampir cam cat timp e dispus sa stea la panda sa astepte ca victima sa iasa afara din casa? Sau sa astepte sa fie invitat inauntru? Si la cate smecherii e dispus sa apeleze pentru a obtine prin viclenie invitatia proprietarului?
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 10:00 pm

”Hmmm... depinde de cât timp e născut. Vampirii tineri sunt nerăbdători și însetați, nu au pic de autocontrol. Vânează doar victime sigure, vulnerabile.. pe timp de noapte adolescente sau copii care se întâmplă să fie undeva afară.. chiar și în curte. Vampirii nu pot intra în case, dar în grădini și parcele de pământ nu se aplică regulă. Cât despre cei mai în vârstă... sunt mult mai răbdători și vicleni. Știu exact cât să aștepte și cum să manipuleze victimele în favoarea lor.”
    Kol era considerat sigur de semenii lui un trădător. Pentru că salvase nenumărate persoane din ghearele morții. Mai făcuse și el prostii în tinerețe sau în perioade depresive.

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 10:41 pm

-Deci presupun ca tatal tau e si mai batran si experimentat decat tine si ma intreb cum vom rezista sa nu picam in smecheriile lui.

Last edited by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 11:26 pm; edited 1 time in total
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 11:23 pm

”Nu e. A fost transformat după mine .. ” inspiră adânc, oftând apoi. ”Mama l-a transformat și pe el exact în scopul să ne ucidă pe noi pentru că suntem o blasfemie. Sau cel puțin așa consideră ei... e un pic ironic ca cei care ți-au dat viață să caute cu disperare să te distrugă.”

Sharma Sanara
    ♕Admin♕
    ♕Admin♕

Post by Sharma Sanara on Sun Aug 21, 2016 11:28 pm

-Ceva insa imi da cu virgula la socoteala. Eu cred ca ascunzi ceva. Daca ar fi vrut sa va ucida, de ce nu v-a ucis direct si v-a facut mai puternici si nemuritori prin transformarea in vampiri. Spuse Nisa.
    psychotic.bitch
    ☆VIP☆
    ☆VIP☆

Post by psychotic.bitch on Sun Aug 21, 2016 11:36 pm

”Nu ascund nimic .. trăiam într-un sat mic și liniștit, era pace și liniște. Până au apărut o boală incurabil și am fost aproape toți infestați. Fratele nostru cel mic a murit și mama a înnebunit imediat după aceea...a creat vraja prin care ne-a transformat pe noi toți în vampiri ca să ne vindecăm. A vrut apoi să ne aducă la normal, să fim iar oameni și nu bestii însetate de sânge. Însă nu a știut cum să creeze un antidot. A devenit tot mai obsesivă și tatăl nostru tot mai dur cu noi...iar la final l-a transformat pe tata într-o armă, într-un vânător de vampiri care se hrănește doar cu sânge de vampiri.”

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 24, 2017 2:33 pm